Październik w ogrodzie

Październik w ogrodzie

Październik to idealny czas na sadzenie większości drzew i krzewów liściastych, szczególnie tych, które zakupiliśmy z odkrytym systemem korzeniowym. Pamiętajmy by sadzić rośliny pozbawione liści. W wybranym dla nowej rośliny miejscu należy wykopać dołek, do którego najlepiej jest wsypać mieszankę kompostu i ziemi ogrodowej lub ziemię ogrodową wraz z nawozem. Po posadzeniu roślin należy obficie podlać je wodą!

Jeśli nie jesteśmy w stanie posadzić  roślin od razu pamiętajmy aby je zadołować ( w płytkim dołku umieścić system korzeniowy rośliny, przysypać delikatnie ziemią i obficie podlać) pozwoli to im bez szwanku dotrwać do sadzenia.

Jesienne nawożenie powinniśmy rozpoczynać właśnie w październiku, do jego wykonania możemy użyć kompostu lub nawozów fosforowo-potasowych (https://www.agro24.pl/pl/hobby/612-florovit-nawoz-uniwersalny-jesienny-3kg.html). Aplikując nawozy pamiętajmy aby zmieszać je płytko z ziemią starając się rozłożyć je koliście.

W październiku nie stosujemy nawozów zawierających dużą ilość azotu, który wydłuża proces wegetacji rośliny co może doprowadzić do przemarzania rośliny.

Rośliny jednoroczne zakwitną znacznie wcześniej jeśli posiejemy je wczesną jesienią. Październik to idealny czas na posianie: chabrów, maków, gipsówek oraz czarnuszki. Jeśli zaobserwujemy siewki koniecznie okryjmy je gałązkami roślin iglastych co świetnie zabezpieczy je przed przemarzaniem.

W październiku powinniśmy zadbać również o rośliny, które pochodzą z cieplejszych rejonów przez co nie są odporne na mróz, w celu zabezpieczenia ich obsypujemy nasady pędów ziemią bądź korą ok 20-40 cm wysokości. Zabieg ten sprawi, że roślina wypuści nowe pędy z dolnych okrytych kopczykiem części.

Październik w ogrodzie

Elkner Service

/ paź 6, 2022

Zadzwoń do naszego sklepu

046 834 92 55

elknerservice@elkner.pl

Godziny pracy naszego sklepu:

w dni powszednie:

Sobota:

Niedziela:

od 8:00 do 21:00

od 9:00 do 20:00

od 10:00 do 19:00

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: