Jesienny balkon

Jesienny balkon

Kwiaty kwitnące jesienią to świetny pomysł aby cieszyć się swoim balkonem, aż do nadejścia zimy.

Wraz z końcem lata z tarasów i balkonów zaczynają znikać piękne kwitnące rośliny, a nasze małe ogrody robią się szare i smutne. W tym wpisie podsuniemy wam kilka sprawdzonych jesiennych roślin, które będą pięknie prezentować się na balkonie.

Do najpopularniejszych roślin kwitnących jesienią, które idealnie sprawdzą się na balkonie zaliczamy:

Wrzosy

Roślina ta należy do symboli jesieni. W centrach ogrodniczych i kwiaciarniach możemy przebierać w odmianach o różnych kolorach kwiatów od białego przez fiolet aż po bordo. Do wyboru mamy także rośliny różnej wielkości  od niewielkich po bardzo okazałe kępy, co pozwala na stworzenie naprawdę niesamowitych jesiennych kompozycji.

Tworząc dekoracje z wykorzystaniem wrzosów koniecznie, przesadźmy rośliny w nowe podłoże oraz podlejmy tak aby ziemia nabrała wilgoci.

Wrzosowe dekoracje możemy tworzyć w dowolnych pojemnikach, wszystko zależy od charakteru aranżacji naszego balkonu.

Astry

To rośliny wieloletnie, które bez większych problemów zimują w gruncie. Większość astrów jesiennych zaczyna kwitnienie pod koniec sierpnia i cieszy nas kwiatami do października choć możemy znaleźć też takie , które będą kwitły do końca listopada. Wśród astrów wyróżniamy te wielko- i drobnokwiatowe, to które wybierzemy zależy tylko od nas.

Nie możemy jednak zapominać, że astry  kochają obfitą wilgoć i nasłonecznienie.

Złocienie/Chryzantemy

Wybierając chryzantemy na nasze balkony pamiętajmy aby była to odmiana przeznaczona do uprawy doniczkowej, dzięki czemu nie urośnie zbyt duża. Rośliny te dostępne są w wielu różnych kolorach i podobnie jak astry dzielimy ja na te wielko- i drobnokwiatowe, co pozwala na stworzenie ciekawych kompozycji.

Nie możemy jednak zapomnieć , że wrzosy, astry czy chryzantemy nie są odporne na choroby takie jak mączniak czy szara pleśń na szczęście są to choroby z, którymi możemy walczyć przy pomocy środków ochrony roślin , które znajdziecie w naszym sklepie https://www.agro24.pl/pl/40-grzybobojcze

Dzięki tym roślinom  na nasze balkony będą kwitły do później jesieni.

Jesienny balkon

Elkner Service

/ paź 28, 2022

Zadzwoń do naszego sklepu

046 834 92 55

elknerservice@elkner.pl

Godziny pracy naszego sklepu:

w dni powszednie:

Sobota:

Niedziela:

od 8:00 do 21:00

od 9:00 do 20:00

od 10:00 do 19:00

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: